+421 32 658 53 94

Laugaricio Lifestyle Blog

11 módnych tipov, aby ste sa v lete cítili dobre a menej sa potili

Leto je pre mnohých najobľúbenejšia časť roka, kedy si užívame zaslúžené dovolenky, slnko, kúpanie a dlhé dni. Horúce dni s vysokými teplotami však dajú aj zabrať a ak nie sme niekde pri vode, často zápasíme s väčším potením a prehriatím. Ako sa počas horúčav cítiť čo najlepšie? Vyskúšajte niektoré z nasich tipov:

1. Noste svetlé farby, ktoré odrážajú svetlo a uržujú vás v chlade. Tmavé farby absorbujú svetlo a môžete sa vďaka nim cítiť prehriatejšie.

Bledomodré šaty GATE

2. Ak sa počas leta príliš potíte, vyhnite sa sivým odtieňom, svetlým modrým farbám a jasným farbám, pretože sú známe tým, že skôr zvýrazňujú potné fľaky, než ich skrývajú.

3. Počas horúcich dní nenoste objemné, alebo ťažké kovové náhrdelníky a ďalšie doplnky, ktoré pritláčajú oblečenie na vašu pokožku. Vyberte si radšej vzorované oblečenie, ktoré rovnako pritiahne pozornosť a vsaďte tiež na menšie náušnice.

Vzorované šaty a kabelka Desigual

4. Noste oblečenie z prírodných tkanín. Bavlna je priedušnejšia ako hodváb, či polyester a iné syntetické materiály, lepšie tiež absorbuje pot.

Overal bavlna - ľan Lindex

5. Pozor na ľahučké syntetické materiály. Sú skvelé na horúci letný deň, no pokiaľ nemajú švy, alebo výšivku, môžu sa pri malom spotení lepiť na kožu.

6. Veľké kabelky a ruksaky vymeňte za malé crossbody kabelky, alebo kabelky do ruky. Vyvarujete sa tak spotenému chrbátu, či boku.

Crossbody kabelky BAGGER

7. Noste voľné oblečenieČím menej látky sa dotýka vašej pokožky, tým lepšie. Vo vzdušných maxi šatách vám bude menej teplo a menej sa budete potiť ako v kraťasoch a obtiahnutom tričku.

Maxi šaty Lindex

8. Ak máte vlasy dlhšie ako po plecia, noste ich počas horúcich dní vypnuté hore. Krk bude voľný a vyhnete sa ďalšiemu poteniu.

9. Pri pobyte na priamom slnku si chráňte hlavu klobúkomNoste tiež so sebou ľahučkú šatku, ktorou si kedykoľvek prekryjete plecia, aby ste ich ochránili pred spálením. Na pleciach ju nebudete takmer cítiť.

Slamený klobúk C&A

10. Noste oblečenie bez gumových obrázkovhrubých výšivok a iných ozdôb, ktoré k látke pridávajú ďalšiu menej priedušnú vrstvu. Aby ste sa necítili ako vo vlastnej súkromnej saune.

11. Noste vystužené a push up podprsenky počas leta čo najmenej, vsaďte radšej na trendy braletky bez lemov, alebo tenučké bezšvové podprsenky, ktoré sú hitom predajní so spodným prádlom. 

Podprsenka Invisible Touch INTIMISSIMI

Veríme, že si aj vďaka našim tipom užijete fantastické leto plné slnka, vody a príjemných chvíľ.

21.7.2020

© ARSYLINE 2017
Upozornenie
Zavrieť