+421 32 658 53 94

Laugaricio Lifestyle Blog

Osvieženie v COFFEESHOP COMPANY a tipy na domáce limonády

Kaviareň COFFEESHOP COMPANY patrí medzi veľmi obľúbené aj vďaka širokej ponuke teplých a ľadových nápojov. Poznáte všetky z nich? Ktorý ochutnáte pri najbližšej návšteve Laugaricia?TIPY NA DOMÁCE LIMONÁDY
Ak ste doma a máte chuť na poctivú domácu limonádu, ľahká pomoc. Inšpirujte sa niektorým z týchto jednoduchých receptov a vykúzlite si to pravé osvieženie:

Citrónová limonáda s mätou

Potrebujeme:
2 ks citróna
2 lyžice trstinového cukru
1 stonku mäty
1 liter vody

1 citrón prepolíme a odšťavíme, druhý nakrájame na tenké plátky. V šťave rozmiešame cukor, pridáme lístky mäty a trocha popučíme vareškou. V džbáne dolejeme vodou, pridáme plátky citróna a kocky ľadu.


Čučoriedková limonáda 

Potrebujeme:
1 - 2 šálky čučoriedok (ideálne čerstvých slovenských, alebo rozmrazených)
1 citrón
trstinový cukor podľa chuti
1 liter vody

Pár čučoriedok odložíme bokom, ostatné spolu s cukrom a polovicou vody rozmixujeme dohladka, precedíme cez jemné sitko a prilejeme šťavu z citróna. Dolejeme zvyšnú vodu a premiešame, pridáme celé čučoriedky, kocky ľadu a môžeme dozdobiť lístkami mäty alebo medovky.


Ananásovo - mätová limonáda

Potrebujeme na 1 porciu:
Pár kociek čerstvého ananásu
5 lístkov mäty

Príprava je veľmi jednoduchá. Lístky mäty a nakrájané kocky ananásu rozmixujte v mixéri, alebo tyčovým mixérom dohladka. Nalejeme do veľkého pohára, dolejeme studenovou vodou, pridáme kocky ľadu a to pravé osvieženie exotickej chuti je na svete.

Pitný režim je dôležité dodržiavať, obzvlášť v lete je to nevyhnutnosť. Myslite na to každý deň pri pobyte vnútri aj vonku. Na zdravíčko!

6.8.2020

© ARSYLINE 2017
Upozornenie
Zavrieť