+421 32 658 53 94

Laugaricio Lifestyle Blog

Rozhovor s blogerkou Silviou z Mini Diamond Blog

Trenčanka Silvia Škultéty, blogerka, influencerka, finalistka minulých ročníkov blogerských súťaží s blogom Mini Diamond Blog, je naša pravidelná zákazníčka. Ako sama hovorí: “Móda je moja droga už roky a teraz som maniak na druhú, keďže okrem svojho šatníka s radosťou zapĺňam aj ten Natálkin.” Nákupy si teda užíva aj s jej 4 ročnou dcérkou. Aké oblečenie rada nosí, kde rada chodí nakupovať, ale aj niečo zo zákulisia jej známeho blogu nám prezradila v rozhovore.

Silvia, prezraď nám na úvod, ako vznikol Mini Diamond Blog a o čom je?
Blog vznikol s Natálkou. Keď som otehotnela, prvé témy boli spojené s príchodom bábätka, od výbavy, a tak postupne o všetkom. Keď mala asi rok, vtedy sa blogovanie zintenzívnilo. Mala som už viac skúseností, o ktorých som sa mohla s mamičkami podeliť. Prvé témy boli napríklad choroby, kožné problémy, produkty na prebaľovanie, čo najradšej jedáva, prípravky na opaľovanie atď. Postupne ako rastie, témy prispôsobujem tomu, čím sa práve zaoberáme. Primerane jej veku o tom, čo nás obklopuje. Blogujem aj ohľadom módy, ukazujem rôzne tipy na darčeky pre deti a často sa zaoberám topánkami, ktoré sa u menších detí často menia. 

Čo ťa na práci okolo blogu najviac baví?
Najviac ma vďaka Mini Diamond Blogu momentálne bavia príležitosti, ktoré ponúkajú rôzne spolupráce. Napríklad možnosť cestovať, rozširovať si povedomie o rôznych témach a stále sa vzdelávať v určitej konkrétnej oblasti. Objavujem tiež rôzne pomôcky, doplnky a vychytávky, o ktoré sa následne rada delím.

Na sociálnych sieťach (@minidiamondblog) ťa sleduje množstvo mamičiek, ktoré sa radi inšpirujú praktickými tipmi na zabavenie detí. Prezraď nám zopár z nich, ktoré by mohli rodičia využiť počas prázdnin? 
Keď sa dá, najlepšie je ísť von. Na dvor, do prírody, do lesa, či lesoparku. Pozerať si knihy, napríklad o prírode. Vymyslieť jednoduché aktivity spojené so zbieraním kamienkov, lístia. Doma všetko, čo našli, zatriediť, poobkresľovať si to. Sú aj rôzne pracovné zošity o prírode, ktoré deti zabavia a niečo ich aj naučia. Vonku ich môžeme naučiť aj naše hry z detsva, naháňačku, schovávačku, skákanie gumy a pod. Keď prší, dajú sa doma robiť rôzne pokusy, stačí si dať na internete vyhľadať “pokusy s deťmi” a mamičky nájdu množstvo návodov na pokusy s vodou, so servítkami a množstvo ďalších. S lepiacou páskou sa dajú robiť rôzne prekážky a prekážkové dráhy. Vždy sa pri týchto aktivitách, ktoré im vymyslíme, môžu aj niečo nové naučiť. 

Aké sú vaše obľúbené miesta v Trenčíne a okolí, kde radi ako rodina chodíte?
Laugaricio máme radi, najmä keď je škaredé počasie, človek si tu prekryje čas. Či už nákupom, pohraním sa vo Funnylande, alebo na dobrej káve. A my radi tiež chodíme do Panta Rhei na knižky, to je Natálkina radosť chodiť tu pozerať a kupovať knihy. Okrem toho na Brezinu do Tarzánie, na Ostrov, pohráme sa, ideme sa prejsť popri vode. Radi sa chodíme len tak prejsť po meste, Natálka ide na kolobežke. Ku kostolu na Farské schody, k hradu, alebo hore na Mestskú vežu, ktorá je každý deň do šiestej otvorená, je odtiaľ pekný výhľad. Mimo Trenčína Vršatec, Inovecká chata, prejdeme sa až hore na rozhľadňu, chodíme tam radi aj v zime, keď je sneh. V Soblahove je zase chata pod Ostrým vrchom, na okolí je krásna príroda.

Chystáte sa niekde počas leta dovolenkovať?
S manželom pôjdeme vo dvojici na Santorini. Okrem toho plánujeme predĺžené víkendy niekde na Slovensku. Možno Vysoké Tatry, alebo opäť Valčianska dolina, kde sa nám veľmi páčilo. Nachádzame krásne miesta, o ktorých som ani nevedela. Na Slovensku je veľmi veľa možností. Boli sme napríklad na východe Slovenska, kde bolo naozaj krásne.

A teraz sa presuňme do sveta módy. Čo nosíš najradšej, aké druhy oblečenia nájdeme v tvojom šatníku?
Najradšej asi šaty, rôzne druhy. Ale aj nohavice a sako, musia to byť však jednofarebné kúsky, alebo veľmi jednoduchý vzor a svetlé, jemné, ľahko kombinovateľné farby, pastelové - béžová, ružová, biela. Nemám rada tmavé farby. Veľa vecí mám v šatníku roky rokúce. Do práce musím byť oblečená formálnejšie, už som si zvykla na business casual štýl, väčšinou sako a nohavice. Nie som v obliekaní extrovert, nenosím nič výstredné. Mám rada aj blúzky a topy, k tomu úzke nohavice, alebo rifle. A mám aj dosť plaviek rôznych druhov. Napríklad mám veľmi rada plavky z Calzedonie, sú veľmi kvalitné, vydržia aj more a slnko, a tiež plavky z H&M. Vyhovuje mi, že si môžem kombinovať rôzne vrchné a spodné diely.
TEZENIS

Aké topánky nosíš najradšej?
Veľmi často nosím espadrilky a mokasínové topánky na šoférovanie. Alebo tenisky Conversky, biele kožené. Nízke a pohodlné topánky teda u mňa vyhrávajú. Rada si obujem aj lodičky, ale len občas, keď má prísť návšteva, alebo idem na nejaké stretnutie.

Natálka si rada vyberá oblečenie sama, alebo rozhoduješ za ňu? Čo najradšej v lete nosí?
Áno, vie si aj ona vybrať, ale nemá problém, keď jej niečo nachystám, oblečie si. Aj v obchode si vie vybrať, väčšinou však vyberám zatiaľ ja. Rovnako ako ja, Nátalka má najradšej šaty, pohodlné, aby dýchali, nie prezdobené. V tomto má celkovo dobrý vkus. Keď si chce dať niečo na seba, má to hlavu aj pätu, čo som rada. Keď je chladnejšie počasie, najradšej má pohodlné legínky a tričko alebo mikinku. 


 

H&M

Niektoré veci jej kupujem s tým, že sa využijú dlhšie. Niektoré šaty, keď z nich vyrastie, využije ako predĺžené tričko. Alebo ich kúpim dlhšie a nosí ich 2-3 roky. Keď vyrastie z legín, nosí ich ako 3/4 legíny, nech nemusíme kupovať stále nové.


LINDEX

Do ktorých predajní v Laugariciu chodíte s rodinou nakupovať najradšej?
Pre Natálku nakupujeme v predajni Lindex a H&M, občas aj Pepco, my s manželom máme okrem toho radi Reserved alebo House. Do EXIsportu zase chodíme na športové oblečenie, prilby, tenisky. Ja vždy rada nazriem do Orsay. V Panta Rhei si často kupujeme knihy pre seba, aj ostatným ako darček.


RESERVED

Zájdete do Laugaricia občas aj za zábavou, alebo na kávu, či obed?
Väčšinou chodievame na donuty do Regal Burgeru, na kávu do Coffeeshop, je tam aj šmýkaľka, čo má Natálka rada od malička a do Subway na tuniakovú bagetu. Natálka sa občas chodí vyskákať do Funnylandu. Babky, alebo krstní občas zoberú Natálku do Alltoys alebo Dráčika a kúpia jej niečo.

A na záver, ak by si vyhrala poukazy na nákup, napríklad v našej pripravovanej veľkej letnej súťaži, čo by si si dopriala?
Minula by som to určite na potrebné oblečenie pre Natálku do škôlky na jeseň. Detských vecí nie je nikdy dosť, mikiny, bundičky. Do Datartu nejaké elektro, napr. niečo do kuchyne, fén, alebo kuchynský mixér, niečo využiteľnejšie dlohodobo. Určite zásobu kníh z Panta Rhei. A parfém sebe alebo manželovi z Fann parfumérie. Mám rada sladké svieže kvetinové vône, nič ťažké. A ak by to vyšlo, tak možno aj hodinky, krásne majú napríklad v predajni Klenoty Trend. Hodinky sú môj obľúbený doplnok. Nenosím náhrdelníky, náramky, iba základné prstene a hodinky. A tiež by som sa šla pozrieť na slnečné okuliare do GrandOptical. 

Ďakujeme Silvii z Mini Diamond Blog za inšpiratívny rozhovor a prajeme jej veľa šťastia a radosti v rodinnom aj pracovnom živote.

22.7.2020

© ARSYLINE 2017
Upozornenie
Zavrieť