+421 32 658 53 94

Laugaricio Lifestyle Blog

Tipy na adventné kalendáre a mikulášske balíčky

Začína nám adventný čas, ktorý je v znamení zdobenia našich domácností vianočnými dekoráciami, svetielkami, stromčekami plnými ozdôb... Čakajú nás obľúbené tradície, na ktoré sa tešia deti aj dospelí. Mikuláš, prekvapenia v adventných kalendároch, písanie listov Ježiškovi a samozrejme najobľúbenejšie sviatky roka - Vianoce. Plné rodinnej pohody, dobrého jedla a darčekov.

Čakanie na Vianoce si každoročne spríjemňujeme maškrtením dobrôt z adventného kalendára. Je na vás, či bude kúpený alebo vyrobený, určite poteší v akejkoľvek forme.

ADVENTNÝ KALENDÁR (KÚPENÝ)
Ak nemáte čas alebo chuť vyrábať adventný kalendár pre svoje deti, seba či partnera sami, stačí si vybrať z bohatej ponuky v predajniach. Na výber máte kalendáre plné dobrôt, kozmetiky, hračiek a ďalších drobností. 

Adventné kalendáre plné čokolády DELIKATESO


Labková patrola s ovocnými maškrtami bez cukru - Drogéria dm


Vegánsky adventný kalendár - Drogéria dm


Adventný kalendár pre mužov plný kozmetiky - Drogéria dm


Dokonca môžete potešiť aj svojich domácich zvieracích miláčikov:

Adventný kalendár pre mačky plný pochúťok - Drogéria dm


DOMA VYROBENÝ ADVENTNÝ KALENDÁR

Štipka kreativity, trocha času a chuti tvoriť a môžete si vyrobiť vlastný originálny adventný kalendár. Výhodou je, že ho naplníte čím vy chcete. Zvoliť môžete okrem čokoládok aj zdravšie sladkosti, ovocné kože, výživy, oriešky. Pridať môžete drobnú hračku, sponky do vlasov, prstienky, nálepky, puzzle (24 dielikov rozdelených do 24 vrecúšok) a i. Ďalšou možnosťou je napísať na papieriky aktivity a úlohy, ktoré deti zabavia a tie vložiť do krabičiek a vrecúšok. Napríklad: "Preskáč na jednej nohe cez celý byt", "Upeč medovníčky", "Napíš list Ježiškovi", "Dones do lesa jabĺčka pre zvieratká" a iné.

Tipy na maškrty do adventného kalendára z DELIKATESO

Na výrobu môžete použiť čo máte doma, prípadne si potrebné veci dokúpte. Obľúbené sú šité papučky a vrecúška, papierové desiatové vrecká so štipcami, obálky, rôzne malé balíčky a krabičky. Naplniť môžete aj rolky z kuchynských utierok či toaletných papierov, ktoré ozdobíte a otvory prelepíte papierovými kolieskami. Ak ste zruční, môžete si vyrobiť drevený adventný kalendár, ktorý budete využívať aj v budúcnosti.


PREKVAPENIA NA MIKULÁŠA

Mikulášsky balíček môžete poňať tradične - kúpiť obľúbené sladkosti, pridať zopár mandarínok a je to. Alebo zvolíte zdravú variantu a použijete iba ovocie (pomaranče, mandarínky, jabĺčka, banány, hurmikaki...), sušené ovocie a oriešky. Mnohí radi pridajú aj nejakú drobnú hračku alebo knižku, napríklad s vianočnou tematikou. Môžete tiež upiecť domáce sušienky, previazať ich stužkou, alebo dať do väčšieho pohára.

Prihodíte do balíčka aj zemiak, cibuľu, či varešku pre neposlušné deti ako bolo zvykom kedysi? 

Originálne maškrty do Mikulášskych balíčkov z DELIKATESO

Želáme vám veľa zábavy pri tvorení a zostavovaní balíčkov a kalendárov. A nech prinesú mnoho radosti!

25.11.2021

© ARSYLINE 2017
Upozornenie
Zavrieť